פעילויות למשפחות וילדים

פעילויות למשפחות וילדים

לחצו כאן לצפייה באלבום הדיגיטלי

ימי גיבוש במוזאון

כיתות וגני ילדים מוזמנים לחגוג אצלנו ימי גיבוש, מסיבות סוף שנה, אירועים הקשורים לחגי ישראל וימי משפחה במגוון רחב של סדנאות.  

"מה אתה חופר"- חפירה ארכיאולוגית בכפר סבא הקדומה

בשנת 1991 נערכה חפירה בשוליו הצפוניים-מערביים של האתר והשנייה בשנת 1994 בשוליו המערביים. תוצאות החפירות וממצאי הסקרים מאפשרים שיחזור היקפו של הישוב העתיק ומאששים את זיהויה של כפר-סבא הקדומה, הנזכרת במקורות היסטוריים.
בשוליים המערביים של האתר, נחשף אזור המלאכה ועיבוד תוצרת חקלאית מהתקופה הביזאנטית. נחשף מתקן כבישה של בית בד, שברי כלי חרס ושברי כבשנים (תנורים), גת יין, מערכת מים ושרידי מבנים.
כיום המוזאון מנהל מפעל חפירות באתר הארכיאולוגי בשיתוף רשות העתיקות. החפירה בעלת אופי קהילתי וחושפת את עבודתו של הארכיאולוג על כל גווניה בפני הציבור הרחב ותלמידי בתי ספר. תלמידים מגיעים ליום חפירה במסגרת הלימודים ומתוודעים אל הארכיאולוגיה והיסטוריה של העיר כפר סבא, כפר חקלאי מתקופת המשנה והתלמוד באזור השרון.
הצטרפו אלינו ליום חפירה ארכיאולוגית בכפר סבא !
בשיתוף רשות העתיקות.
בהדרכה של ארכיאולוגית מוסמכת, כולל התנסות בכל שלבי החפירה,
רישום, שרטוט, צילום, ציור ומיון הממצאים.

קייטנות קיץ- הרפתקאולוגיה

בחופשת הקיץ המוזאון מקיים קייטנות העוסקות בתחומים רבים ומגוונים. הילדים פועלים בסדנאות המוזאון, מתנסים ביצירה במלאכות קדומות, מתוודעים לחומרים ייחודיים, לומדים על תרבויות עולם, מסיירים באתרים ארכיאולוגיים בארץ ויוצאים לחפירות. הקייטנות מודרכות על ידי צוות המדריכים המנוסה של המוזאון.

שעות הפעילות : 8:00- 13:00 (לא כולל ימי שישי).

סדנאות חוץ

אנו מגיעים לחגוג אתכם במגוון סדנאות מלאכות קדומות ומשחקים עתיקים היכן שתבחרו.
צרו קשר למידע על סוגי סדנאות ופעילויות המגיעות עד אליכם.

קייטנות חוץ

מסגרות חינוכיות שונות הפועלות בימי הקיץ (קייטנות פרטיות, מתנסים, בתי ספר של הקיץ) מוזמנים להגיע אלינו ליום פעילות עשיר ומגוון.

קייטנות חגים ומועדים

במהלך השנה המוזאון מפעיל ימי פעילות בחגי ישראל. כדאי להתעדכן באתר המוזאון בעיקר במהלך החגים חגי תשרי, חנוכה, פסח ועוד.

ימי שלישי אחה"צ נפגשים במוזאון

המוזאון פתוח לביקור עצמאי ו/או הדרכה בימי שלישי בין השעות 17:00 –  19:00. בימים אלה מתקיימת סדנת פעילות לילדים ומשפחותיהם. לפרטים והרשמה: https://kfar-saba-museum.org/shop-2/

crossmenu דילוג לתוכן